Kurzy tarotu

 

 
CO SE V KURZU NAUČÍTE?
- Věštit z tarotových karet, tzn. nejprve porozumět významu všech 78. tarotových karet, poznat pomocí nich minulost, přítomnost i budoucnost. (význam v rovné i obrácené poloze, vztahy mezi kartami, schémata). Naučíte se věštit sama sobě i komukoliv jinému jak na všeobecná témata, tak na konkrétní jako je láska, práce, peníze, zdraví, rozhodování aj.

CO V KURZU DOSTANETE?
Ke každé lekci dostanete podrobné písemné materiály, ze kterých se potom budete učit, dále sešit, složku na dokumenty.
 
CÍL A SMYSL VÝUKY - MOŽNOSTI
- Tarot jako koníček: můžete se naučit tarot čistě pro své soukromé účely, naučíte se zorientovat sama v sobě, budete se umět lépe rozhodovat, pomoci si sama, když bude potřeba
​- Tarot jako pomoc sobě a bližním: můžete věštit sobě a dále kamarádkám, členům rodiny či známým.
​- Tarot jako brigáda: naučíte se věštit za účelem občasné profesionální pomoci nejen bližním, ale také cizím lidem při zachování vaší současné profese.
​- Tarot jako profese: naučíte se tarot s výhledem vaší budoucí profese, jako živnostník - profesionální kartářka. (ŽL - služby osobního charakteru a pro osobní hygienu)
 
JAK PROBÍHÁ VÝUKA TAROTU?
- Lekce tarotu:
Výuka je rozdělena do 8. lekcí, kdy jedna lekce trvá asi 2 až 3 hodiny (dle náročnosti lekce) a postupně se probírá jedna karta za druhou v rovné i obrácené poloze, s praktickými příklady z praxe.
Součástí je i výuka různých typů výkladu, praktické rady a doporučení ohledně techniky výkladu. Samozřejmostí je zodpovídání Vašich případných dotazů a nejasností. V každé lekci klient dostane domácí úkoly k procvičování.

- Termíny:
Termíny výuky se dohodnou vždy individuálně podle potřeb klienta. Doporučené odstupy mezi jednotlivými lekcemi jsou 14 dní až 1 měsíc - podle toho, jak je klient schopen se naučit předcházející lekci, příp. podle fin. možností. Pro Mimobrněnské je zde možnost výuky po dvou lekcích najednou. Tzn. přijedete pouze 4x.

- Individuální výuka:
Na lekce tarotu chodí klienti většinou samostatně, v případě zájmu je možno chodit ve dvojici, např. s kamarádkou, sestrou apod., s někým, koho znáte.  Výhodou je to, že se klientovi 100% věnuji, čímž se maximalizuje efektivnost výuky. Skupinové výuky (např. po 6. klientech) nejsou tak účinné. Hrozí tam riziko, že se během hodiny na Vás vůbec nedostane.

JAK PROBÍHÁ LEKCE?
- Klient přijde na předem dohodnutý den a hodinu. Probírá se jedna karta po druhé v rovné i obrácené poloze, později typy výkladů a praktické věštění. Klient se dozví, co daná karta znamená obecně i v různých typech výkladů, např. když vyjde v otázce na lásku, práci, zdraví, apod. Uvádím spoustu příkladů z praxe, klient dostane každou lekci písemné materiály. Je nutné se na každou lekci doma připravovat, věnovat výuce čas.

JAKÉ POMŮCKY JSOU POTŘEBA?
- Budete potřebovat vlastní tarotové karty. Jsou to takové, které Vám budou něčím blízké, budou se Vám líbit.
Karty klient potřebuje od 2.lekce, takže není nutno si je kupovat přededem. 
​V současné době používám při věštění a výuce Tarot snů.

- Na lekce je možno si s sebou nosit občerstvení. Kdykoliv je možno si udělat přestávku. V budově v přízemí se nachází jídelní a nápojový automat na mince.
 

JAK SE POZNÁ, JESTLI SE NA TUTO ČINNOST HODÍM?
Každý člověk se může naučit pochopit význam tarotu. Důležitý je především zájem, snaha se učit a pracovat na sobě. 
Zejména však půjde učení rychleji těm, kteří mají lépe rozvinutou intuici a schopnost empatie (vcítění se do druhých). Talent může být i dědičný.
Důležitá je také schopnost komunikace, trpělivost, optimismus. Určité životní zkušenosti jsou výhodou.
 
 
osvedceni-obr--1-.jpg
                                                  osvědčení o absolvování kurzu

 

Obsah výuky jednotlivých lekcí:

1. Obecně o tarotu – historie tarotu, malá a velká arkána, symboly, příprava na výklad a rituály, živly v tarotu (čas: 2 - 3hod)
2. Poháry - význam pohárových karet v Tarotu, vysvětlení jednotlivých karet, praktické zkoušení (čas: 3 hod)
3. Meče - význam mečových karet v Tarotu, vysvětlení jednotlivých karet, praktické zkoušení (čas: 3 hod)
4. Hole - význam holí v Tarotu, vysvětlení jednotlivých karet, praktické zkoušení (čas: 3 hod)
5. Mince - význam mincí v Tarotu, vysvětlení jednotlivých karet, praktické zkoušení (čas: 3 hod)
6. Velká Arkána (tzv."triumfy") - význam těchto karet, praktické zkoušení (čas: 3 hod)
7. Typy výkladu - různé typy výkladu na různé situace, praktické zkoušení na příkladech (čas: 3 hod)
8. Praktické zkoušení výkladu, předání Osvědčení o absolvování kurzu - na konci kurzu dostanete osvědčení o absolvování kurzu. Na tuto lekci si můžete vzít s sebou někoho, na kom se bude věštění zkoušet.  (čas: 3 hod)

Další konzultace dle dohody. - V případě, že byste potřebovali něco probrat ještě po zkončení kurzu, není v tom problém. Můžete si připlatit další lekce.


                       Příklady některých typů výkladu, vyučovaných v kurzu:

  Keltsky-kriz.bmp            Metoda-rozhodnuti.bmp
    schéma výkladu "Keltský kříž"                 schéma výkladu "Rozhodnutí"


 
Chcete porozumět tajemství tarotu?

Zavolejte a přihlašte se na kurz tarotu na tel. 606 438 155 
nebo e-mail: kartarkabrno@seznam.cz
Budu se na Vás těšit!